![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6103463
*
nr 610 3463
Pastell
Sign, 1919, Stilleben, 64x48
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 17:27:45
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:24
-
2165 Pastell
Emma Andersson. Landskap, Signerad, daterad 1901,5..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:56
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:17
*
Pastell
nr 610 3463
Pastell
Sign, 1919, Stilleben, 64x48
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:24 -
2165 Pastell
Emma Andersson. Landskap, Signerad, daterad 1901,5..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:56
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:17 -
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:17